Boiska do Padla i Padbola

Pod Trzepakiem jest profesjonalnym producentem boisk do Padla i Padbola. Nasza firma wspiera zupełnie nowe dyscypliny sportu w Polsce, które zyskują popularność na całym świecie.

Gra dla każdego

Padel  to sport stosunkowo młody, uprawiany dopiero od lat osiemdziesiątych. Niemniej jednak  cieszy się wielkim zainteresowaniem w krajach hiszpańskojęzycznych, w których, pod względem popularności, zajmuje drugie miejsce, zaraz po piłce nożnej. W Hiszpanii w padla gra  kilka milionów osób w wieku od 4 do 60 lat. Choć liczy już ponad 50 lat, to w Polsce rozkwit popularności przeżywa dopiero od niedawna, dlatego nadal brakuje miejsc, gdzie można trenować tę grę. Padel to kolejna propozycja dla fanów sportów rakietowych, którą swego czasu sprawdzali nawet Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Jest to dyscyplina łącząca w sobie elementy tenisa ziemnego i  squasha. Mecze rozgrywane są na specjalnych kortach ze ścianami, a zawodnicy potrzebują piłek i lekkich, ale wytrzymałych rakiet. Zaletą padla jest fakt, iż w przeciwieństwie to tenisa, warunki fizyczne nie odgrywają w nim aż tak dużego znaczenia. Stąd w tej grze możliwa jest rywalizacja kobiet z mężczyznami. Polega ona na uderzaniu piłki rakietką w ten sposób, by przeciwnik miał jak największy problem z odebraniem. Podczas wymiany piłka może odbić się tylko raz w polu na jednej stronie.

Korty do Padla

Kort do gry w padla stanowi zaledwie jedną trzecią powierzchni kortu tenisowego, ma wymiary dokładnie 20 m x 10 m.  Jego charakterystyczną cechą jest posiadanie czterech ścian. Najczęściej tylne wykonane są z hartowanego szkła, a boczne z siatki ogrodzeniowej. Boisko jest przedzielone siatką i posiada linie serwisowe.

Stwórz sobie idealne warunki do treningu budując korty do padla! Specjalizujemy się w budowie kortów do padla, renowacji i odnowieniu istniejących kortów do padla. Korzystaj z naszych wysokiej jakości materiałów i doświadczonego personelu, aby uzyskać idealne korty do padla. Pomożemy zbudować Ci piękny nowy kort do padla w wybranym przez Ciebie stylu. Projektujemy i budujemy idealne do padla, aby dopasować je do Twoich potrzeb. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak pomóc Ci stworzyć idealne środowisko treningowe dla siebie. Nasz zespół sam gra w padla, aby zapewnić pełną satysfakcję klienta od początku do końca. Zbuduj razem z nami korty do padla!

Piłka nożna w teamie z siatkówką

Drugą, równie niszową w Polsce dyscypliną sportu jest wywodzący się z Ameryki Południowej  padbol. Ów sport powstał całkiem niedawno, bo w 2008 roku i jest połączeniem uwielbianych przez Polaków dyscyplin, czyli piłki nożnej z siatkówką. Zasady tej gry są proste, a sam jej przebieg dynamiczny. Podobnie jak padel nie wymaga świetnej kondycji fizycznej,  przez co mogą go uprawiać kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Gra odbywa się na prostokątnym boisku o wymiarach 6 m x 10 m, podzielonym poprzecznie siatką. Można w niej wykorzystywać prawie całe ciało. Gra się głową, stopami, klatką piersiową i całymi nogami.

 

Jeśli chcesz rozpropagować uprawianie tego rodzaju sportu w Twoim najbliższym otoczeniu, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci stworzyć boisko do padla lub padbola, a może zdecydujesz się na obydwa?

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę : www.padbox.pl

Padel

Padbol